Keli dalykai, kuriuos jūsų vaiko terapeutas norėtų jums pasakyti…

Home / NAUJIENOS / NAUDINGI PATARIMAI TĖVAMS / Keli dalykai, kuriuos jūsų vaiko terapeutas norėtų jums pasakyti…
Keli dalykai, kuriuos jūsų vaiko terapeutas norėtų jums pasakyti…

Su vaikais, turinčiais individualių poreikių, dirba nemažai kvalifikuotų specialistų: ABA terapeutai, ergoterapeutai, logopedai, spec. pedagogai ir t.t. Specialisto pasirinkimas — vienu metu įdomus ir atsakingas darbas, tačiau tėvams būtina atsižvelgti į kai kuriuos šių darbų ypatumus. Gali būti, jūsų terapeutas norėtų jums pasakyti, kad…

  1. Jei pamoka vyksta žaidimo forma, tai nereiškia, kad su vaiku nedirbama.
    Vieta, kur vyksta pamoka, iš tiesų daug kuo primena vaikų žaidimų kambarį — su dekoracijomis, lavinamaisiais žaidimais ir visokiais prietaisais. Tačiau reikia atminti, kad terapeutas nuolat analizuoja, kaip jūsų vaikas juda, reaguoja į užduotis, kaip jis mokosi ir juda į priekį. Žaislai — vienas būdų motyvuoti vaiką. Jūsų vaikas nuolat atidžiai stebimas, ir bet kuriuo metu jūs galite paprašyti terapeuto paaiškinti, kas vyksta. Terapeutas tęsia savo darbą ir po to, kai pamoka baigiasi — suveda ir analizuoja duomenis ir planuoja kitą užsiėmimą.
  2. Sėkmingas Jūsų vaiko mokymasis priklauso ir nuo namų darbų.
    Paklauskite terapeuto (kuratoriaus, – „Abos centro“ past.), Ką jūs galite daryti namų sąlygomis. Tai ypač aktualu, jei pamokos vyksta retai. Įsivaizduokite, kad terapija panaši į fortepijono pamoką: be ilgų repeticijų Jūs nepateksite į Čiurlionio mokyklą! Jei nesipraktikuosite namuose, Jūsų terapeutui bus sunkiau pasiekti progreso.
  3. Terapeutas mokosi kartu su jūsų vaiku. Vaikas mokosi iš terapeuto, bet ir pats terapeutas mokosi iš vaiko. Įgūdžiai, kuriuos jis įgyja po kiekvieno susitikimo su jūsų vaiku, bus naudingi kitam susitikimui, o taip pat padės geriau sąveikauti su vaiku.
  4. Mes tai darome ne dėl pinigų. Terapeutai myli savo darbą: sudėtingas užduotis, klientus, savo profesiją. Parodykite terapeutui, kad jį palaikote, taip jūs paskatinsite jį parodyti vaikui dar daugiau papildomo dėmesio. Ir terapeutai mėgsta žaislus! Įdomūs žaislai ir priemonės motyvuoja ne tik vaikus, bet ir pačius terapeutus. Tai nereiškia, kad turite pirkti naujus žaislus kas savaitę: ką nors įdomaus per išpardavimą ar kas nors iš senos dėžutės gali puikiai motyvuoti ne tik vaiką.
  5. Mes galvojame ir apie jus. Terapeutas dirba ne tik su vaiku, bet su visa šeima. Mes suprantame, kad kai kurie tėvai nori skirti daugiau laiko ir dalyvauti vaiko ugdyme. Žinoma, kuo daugiau jūs įsitraukiate į procesą, tuo greičiau progresuoja vaikas. Tačiau jei jums priimtinesnis atsargesnis ir mažiau aktyvus dalyvavimas, jūsų terapeutas turi į tai atsižvelgti planuodamas pamokas.
  6. Ne visuomet pavyksta iškart rasti tinkamą terapeutą. Jei terapeutas jums netinka, bandykite kitą. Čia būtina atsižvelgti į vaiko interesus.
  7. Mes apriboti darbo ypatumų. Specialisto elgesys priklauso nuo darbovietės, kurioje jis dirba, taisyklių, taip pat etikos kodeksų ir profesinės bendruomenės normų. Jei kas nors terapeuto darbe kelia jums įtarimų, iš kart pasakykite ir nesigėdykite užduoti klausimus. Jei terapija jūsų nebetenkina, pamokas galima nutraukti.
  8. Būkite jūsų vaiko komandos dalimi. Jei vaikui geriau dirbasi be jūsų, ateikite į pamokos pabaigą. Išsiklausinėkite terapeuto, kaip praėjo pamoka ir ką jūs galite daryti savarankiškai iki kitos savaitės susitikimo. Pasakykite terapeutui, kas jums pavyko, dalinkitės savo idėjomis ir norais.

Dirbdami kartu, jūs ir jūsų vaiko terapeutas galite pasiekti maksimalios pamokų sėkmės. Atminkite, dirbti kaip komanda – geriausias būdas tėvams, terapeutui ir, kas svarbiausia, jūsų vaikui.

 

Šaltinis: goo.gl/l8XXSF