Žaidimai su skalbinių segtukais? Kas gali būti naudingiau ir smagiau!

Home / NAUJIENOS / NAUDINGI PATARIMAI TĖVAMS / Žaidimai su skalbinių segtukais? Kas gali būti naudingiau ir smagiau!
Žaidimai su skalbinių segtukais? Kas gali būti naudingiau ir smagiau!

Tam, kad gerai, o svarbiausia, naudingai leistumėte laiką su vaikeliuku nebūtina pirkti krūvos brangių lavinamųjų žaidimų. Kartais daiktai, kurie yra po ranka kiekvienuose namuose, gali tapti puikia priemone ne tik pažaisti, bet ir, pavyzdžiui, padirbėti su vaiko smulkiąja motorika, dėmesiu ir kt. Žaidimai su skalbinių segtukais? O kodėl ne?

Kaip ir nuo ko pradėti?

Pirmiausia vaikai mokosi tik nuimti segtukus, ir tik po to uždėti. Norėdami sudominti vaikus galite naudoti eilėraštukus, daineles.

Kaip apsidaryti žaidimą:
1. Imame kartoną, pageidautiną glotnų ir ne pernelyg storą (galima panaudoti sausų pusryčių dėžutes).
2. Spausdiname paveikslėlius.
3. Priklijuojame juos prie kartono.
4. Iškerpame.
5. Laminuojame, kad ilgiau tarnautų. Jei neturite laminatoriaus – tai galima padaryti paprasta lipnia juosta arba laminavimo plėvelę užlyginti lygintuvu.
6. Perkame patogius segtukus (yra pačių įvairiausių formų ir spalvų) (galima nupirkti ir medinius segtukus ir juos nuspalvinti).

1. Greičiausiai vienas populiariausių žaidimų su skalbinių segtukais yra žaidimas „Saulutė”. Šiame žaidime mažylis turi prisegti saulutei spindulėlius, kad ji galėtų skaisčiau šviesti. Žaisti šį žaidimą galima pačiais įvairiausiais būdais. Tai gali būti ir spygliukai ežiukui, ir žiedlapėliai gėlytei, ir šakelės eglutei, ir ausytės zuikučiui, ir sparneliai drugeliui, ir žolytė ir dar daug visko, ką Jūsų fantazija sugalvos. Šis žaidimas padeda vaikui stiprinti pirštukus (jis turi išmokti atverti segtuką), moko miklumo (juk reikia labai greitai segtuką prisegti prie pagrindo) ir, suprantama, dirbti su smulkia vaikeliuko motorika apskritai.

2. Cyp-cyp. Šis žaidimas tiks net patiems mažiausiems. Paimkite segtuką (ne tą, kuris užsispaudžia itin standžiai) ir lengvai „pažnaibykite” vaikeliuką už pirštukų, delniukų, kojyčių, pilvuko… Toks žaidimas ne tik puikiai lavina taktilinius pojūčius, tačiau taip pat gali padėti mokytis su mažyliu kūno dalis.

3. Žuvytės. Pasiūlykite mažyliui pamaitinti žuvytes, parodydami, kaip žuvytės – segtukai atveria burneles. Pabandykite tokiu būdu sugreibti smulkius objektus — makaronus, sagas ir kt. Šis žaidimas puikiai tiks lavinti smulkiąją motoriką ir rankyčių koordinaciją.

4. Spalvos. Parodykit mažyliui paveiksliukus su skirtingais daiktais. Kiekvienas daiktas turi būti vis kitokios spalvos, atitinkančios segtukų spalvą. Pasiūlykite vaikui prisegti segtukus pagal spalvą.

5. Džiauname drabužius. Ištempkite virvelę vaikučio akių lygyje. Pasiūlykite jam padžiauti kojinytes ir nosinytes (bet kokius mažus daiktelius, galima, pavyzdžiui, lėlytės drabužėlius). Šis veiksmas vaikeliukui bus gerokai sudėtingesnis, nei paprastas žaidimas „Saulutė”, juk virvelė siaura ir judri, o mažasis rūbelis taip ir slenka nuo jos. Toks žaidimas puikiai lavina rankų koordinaciją  ir smulkiąją motoriką.

6. Karoliukai ir skaitliukai. Pasidarykite su mažyliu karolius iš segtukų, sukabindami juos ant virvelės. Jei Jūsų vaikas jau pažįsta pagrindines spalvas, pasiūlykite jam susegti segtukus pagal spalvą. O jei ištempsite virvelę tarp kėdės kojų, gausite puikius skaitliukus. Šis žaidimas padės miklinti mažylio pirštus, padės įtvirtinti žinias apie spalvas, formuos pradines žinias apie skaičius.

7. Delniukas. Iškirpkite iš kartono plaštaką be pirštukų ir pasakykite vaikučiui, kad pirštukai išėjo pasivaikščioti. Pasiūlykte prisegti segtukus – pirštukus. Šis žaidimas moko vaiką susieti daiktus su kiekiu.

8. Vorai. Susekite segtukus skirtingose vietose po visą kambarį — ant užuolaidų, ant staltiesių, ant knygų, ant žaislų, ant kilimo… Pasakykite mažyliui, kad maži voriukai pasislėpė ir mums riekia juos surasti ir susodinti į namuką – dėžutę. Šis žaidimas lavina vaiko dėmesį.

9. Žolytė. Duokite vaikui kelias skirtingo ilgio kartono juosteles, susitarę, kad tai bus laukas. pasiūlykite jį apsodinti žole. Šis žaidimas formuoja suvokimą „ilgas – trumpas”.

10. Kampai. Iškirpkite vaikui skirtingas kartonine formeles. Pasiūlykite prisegti segtukus prie kampų. Šis žaidimas padeda išmokti sąvoką „kampas”. Su vyresniais vaikais galima apskaičiuoti kampų skaičių, plečiant žinias apie daugiakampius.

11. Konstruktorius. Žinoma, būtų nuodėmė nepanaudoti segtukų kaip konstruktoriaus detalių. Iš jų galima pastatyti lėktuvėlį, smagius žmogeliukus, drugelį, vorą ir dar daug visko. Šis žaidimas labai kūrybinis, o todėl, puikiai lavina vaiko vaizduotę.

Šaltinis: interneto platybės